zarowka-led-2

Oświetlenie LED zdecydowanie przewyższa innego rodzaju źródła światła, którymi możemy oświetlać np. domy. Standardowe żarówki LED dają liczne korzyści, w tym są energooszczędne, ekologiczne, czy też posiadają długą żywotność. Jednak podczas wyboru żarówek LED, konieczne okazuje się dokładne dopasowanie temperatury barwowej do miejsca, w którym oświetlenie zostanie zamontowane.

Wartość temperatury barwowej jest jednym z najważniejszych kryteriów, który decyduje o prawidłowym dobraniu żarówki do własnych potrzeb. Ten parametr określa się za pomocą Kelvinów. Dlatego dobrze jest posiadać wiedzę o Kelvinach, aby nie dokonywać złych wyborów w sklepach z żarówkami LED.

Producenci oznaczają swoje produkty tzw. Kelvinami. Duża wartość Kelvinów oznacza, że mamy do czynienia z chłodnymi kolorami. Im niższa wartość, tym kolory będą bardziej ciepłe. Właśnie wartość Kelvinów pomoże wybrać i dopasować odpowiednie żarówki LED do określonych pomieszczeń.

zarowka-led-1

1500 K, czyli mamy do czynienia z ciepłymi kolorami. Tego rodzaju oświetlenie doskonale nadaje się do miejsc, gdzie potrzeba spokoju, gdzie należy stworzyć komfortowe warunki do wypoczynku, relaksu. Salon, sypialnia, to miejsca, w których zdecydowanie należy stawiać na oświetlenie LED mające około 1500 Kelvinów.

3000 K, to wartość, która przyda się oświetleniu, które pozwoli dobrze rozświetlać domowe pomieszczenia. Nie jest zbyt zimna, nie jest również zbyt ciemna, dzięki czemu idealnie nada się tam gdzie nie spędza się każdej chwili, ale równocześnie należy posiadać odpowiedniej jakości oświetlenie.

Od 4000 K w górę. Mowa o chłodnej bieli, która w warunkach domowych znakomicie sprawdzi się np. w łazience czy piwnicy. Światło, które będzie nam towarzyszyło w miejscach gdzie brakuje naturalnych źródeł światła. To również miejsca, gdzie potrzebujemy bardzo mocnego oświetlenia, pomocne w wykonywaniu codziennych obowiązków.

Warto więc pamiętać o tym, że gdy np. udajemy się do sklepu po żarówki e14 led, koniecznie zwracajmy uwagę choćby na to ile posiada Kelvinów. Dzięki temu idealnie można dopasować żarówkę do konkretnego miejsca.

Comments are closed.