Archive for Lipiec, 2017

laweta2
Nikomu raczej nie życzymy by musiał korzystać z lawety. Ale co zrobić. Problemy z samochodem, drobne usterki, a może kolizja nie pozwalająca na dalsze kontynuowanie jazdy. Jeżeli cokolwiek złego się zdarzyło z samochodem to warto zamówić odpowiednią autolawetę. Nie ma co działać opacznie, na chybił trafił tylko skorzystać z usług profesjonalnych firm. Co trzeba wiedzieć o ich działaniach, jak podejmować prawidłowo decyzje?

Rozróżnijmy pojęcia laweta i autolaweta. Czyli jeżeli zamawia się lawetę to trzeba liczyć się z faktem, że będzie to po prostu osobna przyczepa, dołączona do samochodu. Autolaweta to samochód wyposażony w specjalny system sterowania pozwalający szybko „zapakować” samochód na i odpowiednio go zabezpieczyć. I właśnie mając do wyboru zamówienie lawety czy też autolawety trzeba pamiętać, że opcja numer dwa czyli autolaweta jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, opłaca się z niej skorzystać choćby z lepszych systemów zabezpieczeń.

laweta1

Profesjonalne mocowanie samochodów na lawetach. Operacja pozornie nie wygląda na skomplikowaną, trzeba jednak pamiętać, że tylko prawidłowe jej przeprowadzenie pozwoli bezpiecznie dostarczyć samochód we wskazane miejsce. Samochód powinien być ustawiony na autolawecie w sposób równomierny. Praw fizyki nie da się oszukać i dlatego takie równomierne usytuowanie samochodu gwarantuje pełną stabilizację. Pojazd holowany musi zostać zabezpieczony odpowiednimi pasami. Pasy te zapina się na kołach i co ważne, powinny być one w miarę nowe, praktycznie nie nosić śladów wytarcia. Ważne aby firmy od holowania regularnie inwestowały w takie pasy. Transport na autolawecie wymaga rozwagi, nie ma co szarżować na drodze, jechać spokojnie tak aby nie uszkodzić w żaden sposób samochodu przewożonego.