Archive for the ‘Nieruchomości’ Category

mieszkania4

Od kilku już lat ceny mieszkań mają stałą tendencję zwyżkową. W niektórych miastach odnotowuję się wzrosty nawet kilkunastu procentowe (patrząc rok do roku). Na pewno dla osób, które decydują się kupić coś dla siebie, nie jest to komfortowa sytuacja. Jednak trzeba wiedzieć, co też decyduje o tym, że odnotowuje się stałe wzrosty cenowe. Dlaczego raczej nie ma co liczyć na to, że trend ulegnie zmianie i ceny zaczną pikować?

Ogromny popyt na mieszkania
Skoro popyt na mieszkania stale wzrasta i deweloperzy są w stanie na pniu sprzedaż wiele lokali w rozpoczętych co dopiero inwestycjach, to trudno, aby decydowali się na obniżki cenowe. Dlaczego popyt jest na fali wznoszącej? Mianowicie po pierwsze, od kilku lat zauważa się aktywność osób, które traktują mieszkania, jako środek lokowania kapitału. Rentowność z wynajmu mieszkań, jest zdecydowanie wyższa, niż trzymanie pieniędzy na lokacie. Dodatkowo poprawa stanu posiadania Polaków, wpływa na zmiany, czyli zamiast wynajmu, posiłkowanie się kredytem i zakup na własność lokum.

Mniejsza ilość inwestycji, kurczące się zasoby terenów pod inwestycje
Przez wiele lat, w największych polskich miastach realizowane były liczne inwestycje budowlane. Ziemia pod budownictwo mieszkaniowe wyprzedawana była ekspresowo. Obecnie zasoby terytorialne w dużych miastach kurczą się. Z tego względu, choćby ich zakup związany jest z wykładaniem większych pieniędzy. Niektórzy deweloperzy zaś zaczynają już sięgać po to, co posiadają w swoim tzw. banku ziemi.

mieszkania2

Rosnące koszty pracy oraz materiałów
Kolejny aspekt, który wpływa na stałe wzrosty cen mieszkań. Mianowicie od lat wzrastają wymagania płacowe pracowników, równocześnie, firmy budowlane mają problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości fachowców, specjalistów budowlanych. Wszystko to więc generuje dość duże koszty. Podobnie ma się rzecz z materiałami budowlanymi. Niektóre z nich, przez ostatnie lata podrożały dość znacznie. Tym sposobem inwestycje budowlane, ich realizacja musi kosztować więcej, co oczywiście znajduje swoje odzwierciedlenie w wyższych cenach metra kwadratowego nowego mieszkań.

Deweloper Gdańsk

dmieszkania5

Decydując się na zakup mieszkania, trzeba posiłkować się kredytem. Mało kto może sobie pozwolić na samodzielne sfinansowanie całości inwestycji. Jednak niezależnie od tego, ile wkładu własnego posiadamy, samodzielne poszukiwanie kredytów i załatwienie wszelkich formalności, może okazać się dla wielu za trudne. Dlatego też coraz większą popularnością cieszą się doradcy kredytowi. Dlaczego warto korzystać z ich usług? Jakie zalety ma doradztwo kredytowe?

Wiele ofert kredytowych w jednym miejscu
Korzystając z usług doradcy kredytowego, możemy oczekiwać przedstawienia ofert wielu banków. Indywidualnie podchodząc do tematu, musielibyśmy chodzić do każdego z banków z osobna i oczekiwać ofert. To minimum kilkadziesiąt minut w każdym banku, co powoduje, że potrzeba zainwestować naprawdę dużo czasu.

Dostosowanie oferty do indywidualnych potrzeb
Profesjonalnie działający doradca kredytowy doskonale wie, jak umiejętnie dostosować ofertę pod indywidualne zapotrzebowanie klientów. Dzięki temu, z różnych elementów jest w stanie złożyć wszystko, co najlepsze, wytypować ofertę tego banku, która będzie najbardziej opłacalna dla klienta.

Dokładne wytłumaczenie wszelkich procedur bankowych
Procedury bankowe są nad wyraz skomplikowane. Wielu klientów banków nie do końca ma o nich pojęcie, porusza się po omacku, niczym dziecko we mgle. Doradca kredytowy wszystko starannie, dokładnie wyjaśni. Dodatkowo będzie pomocny w kompletowaniu dokumentów.

dmieszkania4

Doradztwo kredytowe na lata
Każde doradztwo kredytowe, profesjonalnie działający doradcy kredytowi, współpracują z klientem nie tylko do momentu przyznania kredytu. Według najwyższych standardów, ich współpraca powinna trwać do momentu, kiedy zostanie spłacona ostatnia rata kredytu. Tego więc się oczekuje od najlepszych i jest to na pewno znakomite ułatwienie dla wielu kredytobiorców.

Pomoc, doradztwo w wypełnianiu dokumentów bankowych
Starając się o kredyt bankowy, trzeba zmierzyć się z ogromną ilością dokumentów. Z tego względu wielu kredytobiorców może mieć problemy. Dlatego na miejscu jest doradca kredytowy, który w sposób profesjonalny, właściwy przedstawi wszystkie informacje odnośnie tego, jak wypełnić dokumenty. Jego pomoc w tym zakresie jest nieoceniona. Pamiętajmy, wszelkiego rodzaju błędy związane z wypełnieniem dokumentów powodują, że proces przyznania kredytu znacznie się wydłuża.

http://www.dachbud.com.pl/oferta/doradztwo-kredytowe

planmieszkania Kupując nowe mieszkanie, sprawdzając oferty najróżniejszych firm deweloperskich, oprócz ciekawych wizualizacji, otrzymuje się plany mieszkania. I zamiast skupiać się na wizualizacjach, przygotowanych przez specjalistów, warto bardzo dokładnie przeanalizować plany mieszkania. Jak tego typu dokumentację należy czytać? Na co bacznie zwrócić uwagę przy każdym planie mieszkania?

Bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę, że deweloper może dostarczyć zarówno tzw. plan sprzedażowy jak i plan architektoniczny. Większą wagę przykłada się do planu architektonicznego danego mieszkania.

Elementy które muszą przykuwać uwagę studiujących plany architektoniczne:
– wszelkiego rodzaju ściany działowe, słupy konstrukcyjne oraz ściany nośne. To niezwykle istotne elementy na planie mieszkania, gdyż dzięki temu wiadomo, których elementów konstrukcyjnych nie można w żaden sposób naruszyć. Mówimy więc tutaj o tym, że ściany nośne będą nie do ruszenia. Natomiast w miejscach gdzie znajdują się ściany działowe, nie ma większych problemów, by zmienić aranżację przestrzeni mieszania, poprzez wyburzenia,

– informacje na temat szybów wentylacyjnych oraz pionów kanalizacyjnych. Planując aranżację kuchni czy łazienki, trzeba wiedzieć dokładnie gdzie znajdują się np. podłączenia hydrauliczne. Dzięki temu, w sposób łatwy można wszystko sobie zaplanować, z drugiej strony, konkretne rozmieszczenie poszczególnych pionów i szybów, może zmusić właścicieli mieszkań do pewnych ograniczeń w kwestiach aranżacyjnych,

– okna oraz drzwi, kierunek ich otwierania i długość. Bardzo istotne elementy każdego planu mieszkania. Pozwalają one dokładnie przygotować aranżację poszczególnych pomieszczeń. Bo trzeba przecież pamiętać, że np. otwierające się drzwi ograniczają pewne rozwiązania aranżacyjne, traci się trochę z całkowitej przestrzeni danego pomieszczenia,

– wysokość poszczególnych pomieszczeń. Na każdym planie jest dokładnie zaznaczona wysokość każdego z pomieszczeń. Jednak w przypadku planów tradycyjnych mieszkań, wysokość wszędzie jest identyczna. Różnice wysokości mogą występować tylko w sytuacji, kiedy kupuje się dom, lub mieszkanie z kilkoma poziomami, które będzie posiadało skosy,

– osprzęt elektryczny oraz liczniki. Każdy plan zawiera elementy związane z elektryką. To pozwoli planować określony wystrój, aranżacje wnętrz. To również niezwykle ważna informacja dla osób, które będą wykonywały określone prace we wnętrzu. Zarówno w początkowej fazie przygotowania mieszkania, jak i na przestrzeni kolejnych lat, kiedy przyjdzie robić remonty.

Gdańsk Deweloper Domesta